Startovka kategorie                                               7.4.2016 22:04:52
                                         
===ČSOS-LDC==========================================Orienteering Organiser 2013===
 
 
Startovka kategorie: D10         2.2km    0m 7k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Lamacová Katerina        OOB TJ Turnov        TUR0660 C    8068   4.00         
  2 Lamacová Barbora         OK Jiskra Novy Bor   BOR0750 C 7531975   8.00         
  3 Stemberová Bára          OOB TJ Tatran Jablon TJN0650 C  682375  12.00         
  4 Vojtechová Karolína      OK Jiskra Novy Bor   BOR0755 C    4357  16.00         
  5 Baloghová Mile           OOB TJ Tatran Jablon TJN0750 C 2073663  20.00         
  6 Skácelová Katerina       Neregistrovaní       NNN9987            24.00         
  7 Koudelková Eliska        OK Jiskra Novy Bor   BOR0652 C 2067681  28.00         
  8 Konáková Eliska          OOB TJ Tatran Jablon TJN0752 C 4408031  32.00         
  9 Kocmanová Adéla          OK Jiskra Novy Bor   BOR0752 C    4359  36.00         
 10 Vakant                                                           40.00         
 
Startovka kategorie: D10L        1.8km    0m 6k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Ekertová Jana            Slavia Liberec orien VLI0750 C 2080993   5.00         
  2 Pekná Alzbeta            SKOB Roudnice nad La ROU0950 C   53537   9.00         
  3 Kucerová Katerina        USK Praha            VSP0950 C 1398983  13.00         
  4 Lamatová Adriana         OK Jiskra Novy Bor   BOR0758 C    4429  17.00         
  5 Masková Lucie            TJ Stadion Novy Bor  STB0751 C  446338  21.00         
  6 Waldhauserová Eliska     OK Jiskra Novy Bor   BOR0757 C 2067621  25.00         
  7 Sírlová Markéta          OK Chrastava         CHA0653 C 2059768  29.00         
  8 Míková Sofie             OOB TJ Tatran Jablon TJN0950 C 2069077  33.00         
  9 Synková Elena            OK Doksy             DOK0850 C    7773  37.00         
 10 Vanourková Sára          OK Jiskra Novy Bor   BOR0759 C    4421  41.00         
 11 Ptácková Hana            SK Praga             PGP0750 C   51639  45.00         
 12 Rejholcová Tereza        OK Jiskra Novy Bor   BOR0751 C 2067682  49.00         
 13 Novotná Karolína         OOB TJ Turnov        TUR0853 C 2095926  53.00         
 14 Klustová Tereza          OK Chrastava         CHA0751 C 2070848  57.00         
 15 Rejmanová Nikola         OK Jiskra Novy Bor   BOR0656 C    4364  61.00         
 16 Kostelníková Nikola      OOB TJ Tatran Jablon TJN0851 C 4408035  65.00         
 17 Vakant                                                           69.00         
 18 Vakant                                                           73.00         
 19 Vakant                                                           77.00         
 20 Vakant                                                           81.00         
 21 Vakant                                                           85.00         
 22 Vakant                                                           89.00         
 
Startovka kategorie: D12         3.1km    0m 9k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Sybová Marika            OK Jiskra Novy Bor   BOR0553 C    4363   0.00         
  2 Skácelová Adéla          Neregistrovaní       NNN9986   2067622   4.00         
  3 Nagyová Katerina         OOB TJ Tatran Jablon TJN0452 C 2088165   8.00         
  4 Sestáková Marie          Slavia Liberec orien VLI0452 C 2080991  12.00         
  5 Synková Barbora          OK Doksy             DOK0450 C 2053515  16.00         
  6 Stehlíková Adéla         OK Jiskra Novy Bor   BOR0554 C    4370  20.00         
  7 Ptácková Veronika        SK Praga             PGP0551 C   51666  24.00         
  8 Karpísková Katerina      OOB TJ Lokomotiva Te LTP0450 C  232915  28.00         
  9 Zoubková Sárka           OOB TJ Tatran Jablon TJN0554 C 4408037  32.00         
 10 Jakoubková Anna          TJ Stadion Novy Bor  STB0498 C  682369  36.00         
 11 Tomanicová Sofie         OK Chrastava         CHA0450 B  436428  40.00         
 12 Mellanová Judita         SOK TJ Turnov        TUV0559 C  411518  44.00         
 13 Novotná Michaela         OOB TJ Turnov        TUR0551 C 2095942  48.00         
 14 Podrábská Alzbeta        Slavia Liberec orien VLI0451 B 2078460  52.00         
 15 Neradová Natálie         OK Jiskra Novy Bor   BOR0452 C    4358  56.00         
 16 Konáková Martina         OOB TJ Tatran Jablon TJN0555 C 4408033  60.00         
 17 Rumlenová Tereza         OK Jiskra Novy Bor   BOR0453 C    4367  64.00         
 18 Zanková Natálie          OOB TJ Tatran Jablon TJN0450 C 2069089  68.00         
 19 Sochová Anna             OK Jiskra Novy Bor   BOR0550 C    4386  72.00         
 20 Prusková Tereza          TJ Stadion Novy Bor  STB0499 C  446324  76.00         
 21 Matyásová Kristyna       OK Chrastava         CHA0555 C 2049590  80.00         
 22 Hájková Tereza           SOK TJ Turnov        TUV0558 C  888626  84.00         
 23 Novotná Barbora          OOB TJ Turnov        TUR0552 C 2095950  88.00         
 24 Vakant                                                           92.00         
 25 Vakant                                                           96.00         
 26 Vakant                                                          100.00         
 
Startovka kategorie: D14         3.6km    0m 12k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Vitebská Eliska          OOB TJ Tatran Jablon TJN0350 B 1398987   3.00         
  2 Kleinhamplová Nikola     OK Chrastava         CHA0250 C 2084450   7.00         
  3 Rydlová Magdaléna        OOB TJ Tatran Jablon TJN0251 B 2035725  11.00         
  4 Zejdlíková Eliska        OOB TJ Lokomotiva Te LTP0350 B 7202886  15.00         
  5 Linková Lucie            OOB TJ Turnov        TUR0251 B 2032102  19.00         
  6 Kosinová Marie           OK Jiskra Novy Bor   BOR0252 C    4395  23.00         
  7 Nedomlelová Lucie        OOB TJ Tatran Jablon TJN0256 B 2069091  27.00         
  8 Pekarová Jana            OOB TJ Turnov        TUR0252 B 2035709  31.00         
  9 Budská Anna              OOB TJ Tatran Jablon TJN0253 C 7201759  35.00         
 10 Tymesová Anna            OK Jiskra Novy Bor   BOR0253 C    4372  39.00         
 11 Novotná Viktorie         OOB TJ Tatran Jablon TJN0250 C  425591  43.00         
 12 Vakant                                                           47.00         
 13 Vakant                                                           51.00         
 14 Vakant                                                           55.00         
 
Startovka kategorie: D16         5.1km    0m 12k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Rybárová Tereza          OK Jiskra Novy Bor   BOR0153 C    8419  16.00         
  2 Sklíbová Mísa            OOB TJ Tatran Jablon TJN0153 B 2053560  20.00         
  3 Pavlová Martina          OOB TJ Lokomotiva Te LTP0151 B 7202857  24.00         
  4 Baloghová Lída           OOB TJ Tatran Jablon TJN0150 C 2027211  28.00         
  5 Pavlíková Markéta        OK Chrastava         CHA0050 A  436447  32.00         
  6 Dolejsí Katerina         TJ Stadion Novy Bor  STB0199 A 7205007  36.00         
  7 Stuchlíková Katka        OOB TJ Tatran Jablon TJN0156 C 2067341  40.00         
  8 Riby Rose                OOB TJ Lokomotiva Te LTP0051 B 7200323  44.00         
  9 Vakant                                                           48.00         
 10 Vakant                                                           52.00         
 
Startovka kategorie: D18         5.2km    0m 12k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Lisková Hana             SOOB TJ Sokol Kralup KPY9951 C  682095  21.00         
  2 Knízková Sárka           OOB TJ Tatran Jablon TJN9852 B 2070852  25.00         
  3 Pohoralá Anna            SKOB Roudnice nad La ROU9954 C 2023953  29.00         
  4 Janousková Lucie         OK Jiskra Novy Bor   BOR9954 A 1204999  33.00         
  5 Isabel Jakob             SV Robotron Dresden  24D       7777775  37.00         
  6 Zurynková Michaela       VSTJ Ekonom Praha    EKP9850 C  416340  41.00         
  7 Zejdlíková Karolína      OOB TJ Lokomotiva Te LTP9950 B 7200332  45.00         
  8 Vakant                                                           49.00         
 
Startovka kategorie: D20         5.2km    0m 12k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Kohlová Monika           OOB TJ Turnov        TUR9756 C  231929   3.00         
  2 Vakant                                                            9.00         
 
Startovka kategorie: D21K        5.3km    0m 17k  Ranking:0.0000 * 1.00
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Kucerová Marie           USK Praha            VSP7551 C   53546  27.00         
  2 Stemberová Natálie       OOB TJ Tatran Jablon TJN9851 C 2800348  31.00         
  3 Zurynková Jana           VSTJ Ekonom Praha    EKP7053 C  515496  35.00         
  4 Rydlová Magda            OOB TJ Tatran Jablon TJN6850 C    7726  39.00         
  5 Zácková Radka            SK Praga             PGP8751 C   51861  43.00         
  6 Hanusová Petra           TJ Stadion Novy Bor  STB8297 C  682356  47.00         
  7 Synková Petra            OK Doksy             DOK7950 C 7200372  51.00         
  8 Neradová Eva             KOB Chemopetrol Litv LIT8951 C    8115  55.00         
  9 Vanková Sasa             KOB Decín            LDC8550 C   51239  59.00         
 10 Rydlová Adéla            OOB TJ Tatran Jablon TJN0151 A 2035701  63.00         
 11 Zelená Markéta           SK Praga             PGP5850 C 2080958  67.00         
 12 Vakant                                                           71.00         
 13 Vakant                                                           75.00         
 14 Vakant                                                           79.00         
 
Startovka kategorie: D21L        7.7km    0m 23k  Ranking:0.0000 * 1.00
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Krafková Lucie           OOB TJ Turnov        TUR8650 R  876522   1.00         
  2 Hradecká Petra           OK Doksy             DOK6850 C  897368   5.00         
  3 Tina Rickmeyer           Neregistrovaní       NNN        445644   9.00         
  4 Kasková Katerina         OK Chrastava         CHA7850 C  887906  13.00         
  5 Posseltová Tereza        OOB TJ Tatran Jablon TJN9252 C 9102088  17.00         
  6 Würzová Anna             Jizersky klub OB Fry FYD9451 C  515182  21.00         
  7 Neradová Alena           KOB Chemopetrol Litv LIT8551 C  886283  25.00         
  8 Kamererová Valerie       OK Kamenice          KAM9452 C  428250  29.00         
  9 Vakant                                                           33.00         
 10 Vakant                                                           37.00         
 
Startovka kategorie: D35         5.7km    0m 16k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Hellerová Alena          SKOB Roudnice nad La ROU7850 C 2081373  63.00         
  2 Budilová Jana            KOB Ustí nad Labem   KUL8150   2082939  69.00         
  3 Kalenská Lenka           OOB TJ Slavoj Severo SUL7853 C   51134  75.00         
  4 Vakant                                                           81.00         
 
Startovka kategorie: D40         5.8km    0m 16k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Annegret Wetzel          SV Robotron Dresden  24D0001      2004   6.00         
  2 Matyásová Jana           OK Chrastava         CHA7652 C 2070836  10.00         
  3 Novotná Hedvika          OOB TJ Turnov        TUR7454 C  416139  14.00         
  4 Podrábská Marie          Slavia Liberec orien VLI7451 C 1400433  18.00         
  5 Ptácková Katerina        SK Praga             PGP7350 C   51555  22.00         
  6 Hájková Magdalena        SOK TJ Turnov        TUV7351 C  411543  26.00         
  7 Janousková Iveta         OK Jiskra Novy Bor   BOR7457 C    8431  30.00         
  8 Riby Katerina            OOB TJ Lokomotiva Te LTP7252 C 7202898  34.00         
  9 Kasparová Marie          OK Netopyr Zákupy    ZAK7250 C  331399  38.00         
 10 Dejnozková Blanka        OOB TJ Tatran Jablon TJN7651 C 2049610  42.00         
 11 Mellanová Veronika       SOK TJ Turnov        TUV7251 C  411597  46.00         
 12 Sochová Petra            OK Jiskra Novy Bor   BOR7363 C    4125  50.00         
 13 Vakant                                                           54.00         
 14 Vakant                                                           58.00         
 
Startovka kategorie: D45         5.3km    0m 15k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Rejholcová Andrea        OK Jiskra Novy Bor   BOR6951 C 2051490  17.00         
  2 Posseltová Romana        OOB TJ Tatran Jablon TJN7050 C  410359  21.00         
  3 Bartáková Eva            OK Chrastava         CHA7051 C  331779  25.00         
  4 Linková Iva              OOB TJ Turnov        TUR6850 C   51809  29.00         
  5 Eichlerová Jana          KOB KAS              KAS7051 C  682641  33.00         
  6 Linková Alena            OOB TJ Slavoj Severo SUL6750 C    8142  37.00         
  7 Kavková Dana             OK Sparta Praha      SCP6150 C  446418  41.00         
  8 Picková Helena           OOB TJ Tatran Jablon TJN6952 C  416843  45.00         
  9 Pavlíková Pavla          OK Chrastava         CHA6551 C   51533  49.00         
 10 Vakant                                                           53.00         
 11 Vakant                                                           57.00         
 12 Vakant                                                           61.00         
 
Startovka kategorie: D50         4.7km    0m 14k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Heike Leideck            USV TU Dresden       33D0001    620713  20.00         
  2 Jedlicková Zdena         OK Jiskra Novy Bor   BOR6250 C    8423  24.00         
  3 Jermanová Eva            OOB TJ Tatran Jablon TJN6150 C  425590  28.00         
  4 Sabine Juckelandt        SV Robotron Dresden  24D0002   1310763  32.00         
  5 Pávková Jana             OK Jiskra Novy Bor   BOR6550 C    8445  36.00         
  6 Kocibová Ivana           OOB TJ Tatran Jablon TJN6354 C  307418  40.00         
  7 Vakant                                                           44.00         
  8 Vakant                                                           48.00         
 
Startovka kategorie: D55         4.0km    0m 12k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Sípová Sona              OK Jiskra Novy Bor   BOR6150 C  232182   5.00         
  2 Bradnová Vera            OK Chrastava         CHA5550 C    8162  11.00         
  3 Vakant                                                           17.00         
  4 Lusková Olga             OK Chrastava         CHA5650 C    8170  23.00         
 
Startovka kategorie: D60         3.5km    0m 12k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Ulehlová Ivana           OK Jiskra Novy Bor   BOR5150 C 2090862  57.00         
  2 Dohnalová Dana           USK Praha            VSP5050 C   51645  63.00         
  3 Malá Jitka               KOB KAS              KAS5451 C  682674  69.00         
  4 Matousková Marie         OOB TJ LIAZ Jablonec LJN5550 C    7742  75.00         
  5 Neradová Alena           KOB Chemopetrol Litv LIT5051 C    8110  81.00         
  6 Vakant                                                           87.00         
 
Startovka kategorie: D65         3.5km    0m 12k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Horácková Stanislava     Slavia Liberec orien VLI4950 C 2080918   5.00         
  2 Kubíková Hela            TJ Loko Liberec      LLI4851 C    8242  13.00         
  3 Pachnerová Jaroslava     Slavia Liberec orien VLI5152 C 2059769  21.00         
  4 Vakant                                                           29.00         
  5 Karmazínová Ivana        Slavia Liberec orien VLI5150 C   51216  37.00         
  6 Vakant                                                           45.00         
 
Startovka kategorie: D70         2.8km    0m 9k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Kasková Eva              OK Chrastava         CHA4650 C    8152  44.00         
  2 Krtenská Leontina        OK Jiskra Novy Bor   BOR4650 C    8549  48.00         
  3 Strojsová Jaroslava      KOB KAS              KAS4350 C  682607  52.00         
  4 Krausová Marie           TJ Loko Liberec      LLI4451 C   51214  56.00         
  5 Folprechtová Marie       OOB TJ Turnov        TUR4250 C    8212  60.00         
  6 Nejezchlebová Vera       KOB KAS              KAS4551 C  682619  64.00         
  7 Vakant                                                           68.00         
  8 Vakant                                                           72.00         
 
Startovka kategorie: H10         2.2km    0m 7k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Stembera Vítek           OOB TJ Tatran Jablon TJN0801 C  682376   6.00         
  2 Jelínek Václav           OOB TJ Lokomotiva Te LTP0706    886252  10.00         
  3 Mertlík Vojtech          OOB TJ Turnov        TUR0704 C 1403056  14.00         
  4 Mairich Filip            OOB TJ Tatran Jablon TJN0603 C 2067316  18.00         
  5 Havlák René              SKOB Roudnice nad La ROU0602 C 2087690  22.00         
  6 Klust Jan                OK Chrastava         CHA0702 C 2070858  26.00         
  7 Dolejsí Jan              TJ Stadion Novy Bor  STB0601 C  438039  30.00         
  8 Podrábsky Ctibor         Slavia Liberec orien VLI0700 C 2078463  34.00         
  9 Simek Vojtech            OOB TJ Lokomotiva Te LTP0601 C  420454  38.00         
 10 Dejnozka Martin          OOB TJ Tatran Jablon TJN0600 C 2035718  42.00         
 11 Studnicny Adam           OK Jiskra Novy Bor   BOR0701 C    4400  46.00         
 12 Riby Philip              OOB TJ Lokomotiva Te LTP0702 C  897359  50.00         
 13 Míka Albert              OOB TJ Tatran Jablon TJN0601 C 2067319  54.00         
 14 Heller Jakub             SKOB Roudnice nad La ROU0702 C   51438  58.00         
 15 Brezina Karel            OK Chrastava         CHA0605 C 2059765  62.00         
 16 Vakant                                                           66.00         
 17 Vakant                                                           70.00         
 18 Vakant                                                           74.00         
 
Startovka kategorie: H10L        1.8km    0m 6k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Kucera Jakub             USK Praha            VSP0900 C 2032189   7.00         
  2 Niklas Wetzel            SV Robotron Dresden  24D0003      2080  11.00         
  3 Sálek Richard            OOB TJ Turnov        TUR0702 C 1403058  15.00         
  4 Havlák Stepán            SKOB Roudnice nad La ROU0801 C 2084986  19.00         
  5 Skácel Jan               Slavia Liberec orien VLI0901 C 4402226  23.00         
  6 Houda Lukás              OK Chrastava         CHA0800 C 2049586  27.00         
  7 Vávra Tomás              OK Jiskra Novy Bor   BOR0700 C    4415  31.00         
  8 Verner Jáchym            neregistrovaní - Ust 4IX0700   2067623  35.00         
  9 Mairich Martin           OOB TJ Tatran Jablon TJN0811   2059728  39.00         
 10 Polák Tomás              OK Chrastava         CHA0801 C 2092428  43.00         
 11 Válek Matej              OK Jiskra Novy Bor   BOR0703 C    4425  47.00         
 12 Vakant                                                           51.00         
 13 Vakant                                                           55.00         
 14 Vakant                                                           59.00         
 15 Vakant                                                           63.00         
 16 Vakant                                                           67.00         
 17 Vakant                                                           71.00         
 18 Vakant                                                           75.00         
 
Startovka kategorie: H12         3.3km    0m 10k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Capek Ondrej             OK Jiskra Novy Bor   BOR0404 C    4369   6.00         
  2 Nejezchleb Vojtech       OOB TJ Turnov        TUR0503 C 1403059  10.00         
  3 Kostejn Filip            OK Jiskra Novy Bor   BOR0508 C    4378  14.00         
  4 Blazkovan Matej          OK Jiskra Novy Bor   BOR0504 C    4399  18.00         
  5 Klein Martin             OOB TJ Lokomotiva Te LTP0404 C 2082919  22.00         
  6 Chalupa Jan              OK Jiskra Novy Bor   BOR0509 C    4420  26.00         
  7 Rokos Marek              OOB TJ Tatran Jablon TJN0500 C 2049534  30.00         
  8 Kaspar Vojtech           OK Jiskra Novy Bor   BOR0402 C  448931  34.00         
  9 Kudlácek Mikulás         OK Jiskra Novy Bor   BOR0505 C    4402  38.00         
 10 Kaspar Stepán            OK Jiskra Novy Bor   BOR0403 C  448932  42.00         
 11 Fojt Jan                 OK Jiskra Novy Bor   BOR0407 C    4416  46.00         
 12 Eiselt Daniel            OK Jiskra Novy Bor   BOR0408 C    4430  50.00         
 13 Vávra Jan                OK Jiskra Novy Bor   BOR0500 C    4389  54.00         
 14 Vesely Jakub             OK Jiskra Novy Bor   BOR0406 C    4392  58.00         
 15 Vakant                                                           62.00         
 16 Janousek Slávek          OK Jiskra Novy Bor   BOR0400 B    4360  66.00         
 17 Vakant                                                           70.00         
 18 Vakant                                                           74.00         
 
Startovka kategorie: H14         3.8km    0m 13k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Ekert Tomás              Slavia Liberec orien VLI0302 C 2078461   4.00         
  2 Vitebsky Lukás           OOB TJ Tatran Jablon TJN0302 B 1398971   8.00         
  3 Stana Ondrej             OK Jiskra Novy Bor   BOR0301 C    4377  12.00         
  4 Mellan Jonás             SOK TJ Turnov        TUV0308 C  888622  16.00         
  5 Danko Stepán             OK Chrastava         CHA0301 C  436449  20.00         
  6 Rehor Vojta              OOB TJ Tatran Jablon TJN0303 C 2080823  24.00         
  7 Riby Thomas              OOB TJ Lokomotiva Te LTP0202 C  897367  28.00         
  8 Synek Petr               OK Doksy             DOK0200 B 2053519  32.00         
  9 Mertlík Jakub            OOB TJ Turnov        TUR0307 C 1403055  36.00         
 10 Hnízdil Matej            KOB KAS              KAS0301 C  682685  40.00         
 11 Socha Ondrej             OK Jiskra Novy Bor   BOR0302 B  361279  44.00         
 12 Tkác Matej               OOB TJ Tatran Jablon TJN0401 B 2027207  48.00         
 13 Karol Kielb              SV Robotron Dresden  24D0004   7777779  52.00         
 14 Hájek Krystof            SOK TJ Turnov        TUV0203 B 9102562  56.00         
 15 Matyás Vojtech           OK Chrastava         CHA0202 C 2049595  60.00         
 16 Dejnozka Vojtech         OOB TJ Tatran Jablon TJN0300 B 2027224  64.00         
 17 Simánek Jakub            OK Jiskra Novy Bor   BOR0306 C    4387  68.00         
 18 Sasek Jan                OOB TJ Lokomotiva Te LTP0301 C   52918  72.00         
 19 Vakant                                                           76.00         
 20 Vakant                                                           80.00         
 
Startovka kategorie: H16         5.2km    0m 13k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Bíly Jakub               OOB TJ Lokomotiva Te LTP0104 B 7200331   3.00         
  2 Rokos Michal             OOB TJ Tatran Jablon TJN0107 C 2027215   7.00         
  3 Matousek Matej           Klub vytrvalostních  KSU0005 A 2056281  11.00         
  4 Pavlovec Dan             OK Jiskra Novy Bor   BOR0001 A  887936  15.00         
  5 Synek Antonín            OK Doksy             DOK0001 B 2053518  19.00         
  6 Pavel Martin             OOB TJ Tatran Jablon TJN0004 C 2045201  23.00         
  7 Bek Jirí                 OK Chrastava         CHA0103 B  436431  27.00         
  8 Nagy Josef               OOB TJ Tatran Jablon TJN0006 B 2069092  31.00         
  9 Mares Vít                OK Jiskra Novy Bor   BOR0000 A 7202852  35.00         
 10 Smol David               OK Doksy             DOK0100 B 2053509  39.00         
 11 Budsky Ondrej            OOB TJ Tatran Jablon TJN0105 B 1398985  43.00         
 12 Vakant                                                           47.00         
 13 Vakant                                                           51.00         
 14 Vakant                                                           55.00         
 
Startovka kategorie: H18         5.6km    0m 15k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Franz Gawlitza           SV Robotron Dresden  24D0005   1401077   1.00         
  2 Vakant                                                            7.00         
 
Startovka kategorie: H21K        6.4km    0m 16k  Ranking:0.0000 * 1.00
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Lederer Pavel            OK Doksy             DOK6600 C 7150266   0.00         
  2 Skvor Ota                OK Kamenice          KAM9900 A  981828   2.00         
  3 Hájek Vojtech            OOB TJ Tatran Jablon TJN9502 C  896978   4.00         
  4 Juren Lukás              OOB TJ Lokomotiva Te LTP9703 C  420447   6.00         
  5 Klaska Pavel             Oddíl OB Kotlárka    DKP6500 C    8650   8.00         
  6 Hradecky Jaroslav        OK Doksy             DOK6300 C  886258  10.00         
  7 Koucky Roman             VSTJ Ekonom Praha    EKP6301 C 2035738  12.00         
  8 Krticka Jan              TJ SOKOL Plumlov     PLU7931 C 2067929  14.00         
  9 Krejcí Jaroslav          OK Jiskra Novy Bor   BOR6302 C 7630319  16.00         
 10 Koucky Martin            VSTJ Ekonom Praha    EKP9700 C 2032158  18.00         
 11 Macek Jirí               KOB Chemopetrol Litv LIT8401 C    8107  20.00         
 12 Hnízdil Jan              KOB KAS              KAS7100 C  515023  22.00         
 13 Folprecht Miroslav       OOB TJ Turnov        TUR5501 C 1550616  24.00         
 14 Smol Marcel              OK Doksy             DOK7300 C 2053516  26.00         
 15 Jíra Tomás               OK Kamenice          KAM9802 A 9005139  28.00         
 16 Picek Stepán             OOB TJ Tatran Jablon TJN9601 C 1302800  30.00         
 17 Hulha Lukás              OOB TJ Lokomotiva Te LTP9405 C  682116  32.00         
 18 Krausz Milan             VSTJ Stavební fakult FSP6700 C  682118  34.00         
 19 Synek Marcel             OK Doksy             DOK7600 C 2056288  36.00         
 20 Galbavy Matej            OK Chrastava         CHA0000 B 2059764  38.00         
 21 Kaspar Ludvík            OK Jiskra Novy Bor   BOR9805 A 7200544  40.00         
 22 Semík Lubos              OK Kamenice          KAM6201 C   52279  42.00         
 23 Synek Antonín            OK Doksy             DOK7800 C 7200371  44.00         
 24 Posselt Martin           OOB TJ Tatran Jablon TJN9501 C 9102087  46.00         
 25 Eiselt Jan               OOB TJ Lokomotiva Te LTP8801 C  682092  48.00         
 26 Nerad Jaroslav           KOB Chemopetrol Litv LIT9001 C    8108  50.00         
 27 Vakant                                                           52.00         
 28 Vakant                                                           54.00         
 29 Vakant                                                           56.00         
 30 Vakant                                                           58.00         
 
Startovka kategorie: H21L        9.5km    0m 26k  Ranking:0.0000 * 1.00
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Lusticky Martin          OOB TJ Turnov        TUR8700 R 7092626   1.00         
  2 Kettner Lukás            OK Kamenice          KAM9403 C  887640   3.00         
  3 Nehasil David            OK Jiskra Novy Bor   BOR7713 C  995805   5.00         
  4 Turczer Petr             Klub vytrvalostních  KSU7945 C  515179   7.00         
  5 Krejcík Jirí             SKOB Zlín            TZL8301 C    8931   9.00         
  6 Kobr Tomás               Slavia Liberec orien VLI8901 C 1969696  11.00         
  7 Kapal Tomás              OK Kamenice          KAM9402 C  232267  13.00         
  8 Cechlovsky Jan           OK Chrastava         CHA9300 C    8200  15.00         
  9 Kucera Jan               USK Praha            VSP7302 C   51650  17.00         
 10 Janecek Mirek            OOB TJ Tatran Jablon TJN9804 B 2027208  19.00         
 11 Matejka Lukás            OOB TJ Lokomotiva Te LTP9802 C 7200336  21.00         
 12 Kostejn Vít              OK Doksy             DOK9800 A  888634  23.00         
 13 Pávek Petr               OK Jiskra Novy Bor   BOR9008 C    8466  25.00         
 14 Hausenblas Simon         OK Kamenice          KAM9803 A  361923  27.00         
 15 Masata Roman             OK 99 Hradec Králové PHK7107 C  515050  29.00         
 16 Hromádka Miroslav        OOB TJ Slavoj Severo SUL6000 C    8138  31.00         
 17 Horácek Matej            SOK TJ Turnov        TUV8501 C    8067  33.00         
 18 Klaska Pavel             Oddíl OB Kotlárka    DKP9301 C 1700077  35.00         
 19 Skoda Jakub              Slavia Liberec orien VLI8800 R 1302790  37.00         
 20 Kozák Petr               OK Kamenice          KAM6501 C   51733  39.00         
 21 Schröter Pavel           OK Chrastava         CHA7203 C  301545  41.00         
 22 Pavlovec Jan             OK Jiskra Novy Bor   BOR9503 R 9200728  43.00         
 23 Vakant                                                           45.00         
 24 Vakant                                                           47.00         
 25 Vakant                                                           49.00         
 26 Vakant                                                           51.00         
 
Startovka kategorie: H35         7.4km    0m 17k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Pachner Pavel            OK Chrastava         CHA7501 C 7700075   1.00         
  2 Hendryk Wetzel           SV Robotron Dresden  24D0006   2023892   5.00         
  3 Slapánek René            SKOB Roudnice nad La ROU7904 C   51436   9.00         
  4 Balogh Jan               OOB TJ Tatran Jablon TJN7500 C 2032176  13.00         
  5 Kucera Martin            OOB TJ Lokomotiva Te LTP6500 C  232901  17.00         
  6 Liska Jindrich           SOOB TJ Sokol Kralup KPY6700 C  682077  21.00         
  7 Zitny Tomás              SKOB Sig-Mat Mladá B SMB6401     49971  25.00         
  8 Tomanica Vojtech         OK Chrastava         CHA7601 C 2070857  29.00         
  9 Heller Jirí              SKOB Roudnice nad La ROU7708 C  331503  33.00         
 10 Vakant                                                           37.00         
 11 Vakant                                                           41.00         
 12 Vakant                                                           45.00         
 13 Vakant                                                           49.00         
 14 Vakant                                                           53.00         
 
Startovka kategorie: H40         6.1km    0m 17k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Kalensky Pavel           OOB TJ Slavoj Severo SUL7600 C    8128   0.00         
  2 Spejchal Petr            OK Jiskra Novy Bor   BOR7512 C    8472   2.00         
  3 Kaspar Ludvík            OK Netopyr Zákupy    ZAK7200 C  410399   4.00         
  4 Ptácek Jan               VSS Prírodoveda Prah PVP7200 C 2087658   6.00         
  5 Stepán Petr              KOB Decín            LDC7301 C 7007007   8.00         
  6 Pecka Jan                VSTJ Ekonom Praha    EKP6800 C  515152  10.00         
  7 Prucha Miloslav          OK Jiskra Novy Bor   BOR5800 C 1958242  12.00         
  8 Posselt Martin           OOB TJ Tatran Jablon TJN6802 C  232256  14.00         
  9 Matyás Libor             OK Chrastava         CHA7603 C 2059767  16.00         
 10 Hájek Jan                SOK TJ Turnov        TUV7301 C    5788  18.00         
 11 Sesták Marek             Slavia Liberec orien VLI7403 C 2058471  20.00         
 12 Linka Vladislav          OOB TJ Slavoj Severo SUL5701 C    8141  22.00         
 13 Schindler Jirí           OOB TJ Tatran Jablon TJN6301 C  416828  24.00         
 14 Brezina Jan              OK Chrastava         CHA7604 C 2095960  26.00         
 15 Sasek Jan                OOB TJ Lokomotiva Te LTP7308 C  436962  28.00         
 16 Svoboda Jan              OK Jiskra Novy Bor   BOR7200 C    8536  30.00         
 17 Zenísek Radek            OOB TJ Slavoj Severo SUL7601 C    8136  32.00         
 18 Ekert Vladimír           Slavia Liberec orien VLI7600 C 2058477  34.00         
 19 Sucharda Jirí            OK Jiskra Novy Bor   BOR5802 C   51542  36.00         
 20 Novotny Otakar           OOB TJ Tatran Jablon TJN5604 C    8260  38.00         
 21 Zenísek Jan              OOB TJ Slavoj Severo SUL4701 C    8149  40.00         
 22 Danko Tomás              OK Chrastava         CHA7200 C  436410  42.00         
 23 Vakant                                                           44.00         
 24 Vakant                                                           46.00         
 25 Vakant                                                           48.00         
 26 Vakant                                                           50.00         
 
Startovka kategorie: H45         5.6km    0m 16k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Glöckner Michal          KOB Ustí nad Labem   KUL7000   2082938  23.00         
  2 Dobes Václav             SOOB TJ Sokol Kralup KPY5701 C  301374  27.00         
  3 Pavel Petr               OOB TJ Lokomotiva Te LTP6806 C 7200337  31.00         
  4 Rehor Jirí               OOB TJ Tatran Jablon TJN7004 C 2059729  35.00         
  5 Bíly Petr                OOB TJ Lokomotiva Te LTP6805 C   51279  39.00         
  6 Rico Müller              Neregistrovaní       NNN9999   2032226  43.00         
  7 Eichler Petr             KOB KAS              KAS6900 C  682631  47.00         
  8 Studnicny Jaroslav       OK Jiskra Novy Bor   BOR7004 C    8412  51.00         
  9 Bruner Lubos             OOB TJ Lokomotiva Te LTP6501 C  682114  55.00         
 10 Rydl Jirí                OOB TJ Tatran Jablon TJN7000 C    7750  59.00         
 11 Vakant                                                           63.00         
 12 Vakant                                                           67.00         
 
Startovka kategorie: H50         5.2km    0m 14k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Karvánek Petr            OK Jiskra Novy Bor   BOR6600 C    8513  18.00         
  2 Simek Stanislav          OOB TJ Lokomotiva Te LTP6602    887611  22.00         
  3 Kavalek Miroslav         OK Chrastava         CHA6300 C    8176  26.00         
  4 Pohoraly Dobroslav       SKOB Roudnice nad La ROU6401 C 2023803  30.00         
  5 Mellan Martin            SOK TJ Turnov        TUV6304 C  411583  34.00         
  6 Picek Jan                OOB TJ Tatran Jablon TJN6500 C  416839  38.00         
  7 Vakant                                                           42.00         
  8 Vakant                                                           46.00         
 
Startovka kategorie: H55         4.5km    0m 14k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Kavka Jirí               OK Sparta Praha      SCP5900 C  682630   7.00         
  2 Ludvík Petr              TJ Stadion Novy Bor  STB5701 C  682361  11.00         
  3 Kaska Rudolf             OK Chrastava         CHA5500 C 2080917  15.00         
  4 Jaros Vladimír           KOB Dobrichovice     DCE5400 C   51973  19.00         
  5 Hulha Karel              OOB TJ Lokomotiva Te LTP6001 C   52927  23.00         
  6 Pávek Milos              OK Jiskra Novy Bor   BOR5801 C    8436  27.00         
  7 Eiselt Milos             OOB TJ Lokomotiva Te LTP5802 C  682076  31.00         
  8 Vakant                                                           35.00         
 
Startovka kategorie: H60         4.1km    0m 13k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Pavlík Milan             OK Chrastava         CHA5400 C   51231  32.00         
  2 Janata Petr              OOB TJ Tatran Jablon TJN5603 C  232507  36.00         
  3 Pavlík Miroslav          KOB Chemopetrol Litv LIT5301 C    8101  40.00         
  4 Horák Petr               OOB TJ Tatran Jablon TJN5602 C 2056301  44.00         
  5 Vakant                                                           48.00         
  6 Vakant                                                           52.00         
  7 Vakant                                                           56.00         
  8 Vakant                                                           60.00         
 
Startovka kategorie: H65         3.4km    0m 13k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Hans-Jürgen Busch        Post SV Dresden      18D          2006   0.00         
  2 Matousek Lubos           OOB TJ LIAZ Jablonec LJN4700 C    7741   2.00         
  3 Hlavác Jaroslav          SKOB Sig-Mat Mladá B SMB4801      7718   4.00         
  4 Jakubec Jindrich         OOB TJ Turnov        TUR4801 C   51816   6.00         
  5 Kraus Jan                TJ Loko Liberec      LLI4501 C   51213   8.00         
  6 Babicky Tomás            ZOOB Rumburk         RUM5001 C    8890  10.00         
  7 Zeleny Vladimír          SK Praga             PGP4800 C   51863  12.00         
  8 Pospísil Jirí            SOK TJ Turnov        TUV4701 C    8323  14.00         
  9 Lusk Karel               OK Chrastava         CHA5002 C    8160  16.00         
 10 Horácek Miroslav         Slavia Liberec orien VLI5000 C 2080998  18.00         
 11 Dubsky Josef             OOB TJ Slavoj Severo SUL4700 C    8135  20.00         
 12 Smetana Radim            OK Chrastava         CHA4700 C    8153  22.00         
 13 Barták Jirí              OK Chrastava         CHA5100 C    8161  24.00         
 14 Jezek Ladislav           Slavia Liberec orien VLI4900 C  253372  26.00         
 15 Vakant                                                           28.00         
 16 Vakant                                                           30.00         
 
Startovka kategorie: H70         3.0km    0m 11k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Dohnal Josef             USK Praha            VSP4300 C   51743  34.00         
  2 Novotny Frantisek        OOB USK Slavie Ustí  PUL4200 C  205614  38.00         
  3 Masek Pavel              OK Jiskra Novy Bor   BOR3602 C    8544  42.00         
  4 Strojsa Josef            KOB KAS              KAS4000 C  682601  46.00         
  5 Rainer Müller            USV TU Dresden       33D0002   2222222  50.00         
  6 Folprecht Eduard         OOB TJ Turnov        TUR4301 C   51815  54.00         
  7 Ulehla Zdenek            OK Jiskra Novy Bor   BOR4001 C 2090863  58.00         
  8 Lukás Zdenek             TJ Loko Liberec      LLI4502 C    8243  62.00         
  9 Beránek Miroslav         OK Jiskra Novy Bor   BOR3900 C    4131  66.00         
 10 Nejezchleba Jirí         KOB KAS              KAS4600 C  682613  70.00         
 11 Vakant                                                           74.00         
 12 Vakant                                                           78.00         
 
Startovka kategorie: HDR         1.8km    0m 6k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Zandová Eliska           TJ Stadion Novy Bor  STB1250 C  438625                
  2 Kucerka Radek            TJ Stadion Novy Bor  STB1101 C   49984                
  3 Kucerková Adéla          TJ Stadion Novy Bor  STB1450 C    8118                
  4 Jelínková Anna           OOB TJ Lokomotiva Te LTP1050 C  434575                
  5 Votava Vojtech           DSVJ                 4HX1200   2090845                
  6 Tomanicová Stela         OK Chrastava         CHA1051   4403301                
  7 Sírlová Zdenka           OK Chrastava         CHA0654 C 2070834                
  8 Kalensky Tomás           OOB TJ Slavoj Severo SUL0600 C 2099530                
  9 Kalenská Pavla           OOB TJ Slavoj Severo SUL0950 C                        
 10 Funková Klára            OK Jiskra Novy Bor   BOR0756 C    4381                
 11 Zeman Jakub              OK Jiskra Novy Bor   BOR0704 C    4434                
 12 Soukupová Marie          OK Jiskra Novy Bor   BOR0952 C    4424                
 13 Stepánsky Ondrej         OK Jiskra Novy Bor   BOR0803 C    4431                
 14 Lamac Vítek              OK Jiskra Novy Bor   BOR1100 C    8550                
 15 Votypka Stepán           OK Jiskra Novy Bor   BOR0900 C    4384                
 16 Nehasil Frantisek        OK Jiskra Novy Bor   BOR1101 C 7131415                
 17 Göttlich Vít             OK Jiskra Novy Bor   BOR0800 C    4379                
 18 Svoboda Matej            OK Jiskra Novy Bor   BOR0600 C    4371                
 19 Zemancová Nelly          OK Jiskra Novy Bor   BOR0953 C    4439                
 20 Stolfová Veronika        OK Jiskra Novy Bor   BOR0654 C    4414                
 21 Prokopová Dorotka        OK Jiskra Novy Bor   BOR0951 C    4406                
 22 Murswiek Jan             OK Jiskra Novy Bor   BOR0901 C    4410                
 23 Stolfová Anna            OK Jiskra Novy Bor   BOR0754 C    4413                
 24 Murswieková Katerina     OK Jiskra Novy Bor   BOR0753 C    4408                
 25 Kucerová Ema             OK Jiskra Novy Bor   BOR1050 C    4419                
 26 Langer Lukás             OOB TJ Tatran Jablon TJN0807 C 9933222                
 27 Stembera Oskar           OOB TJ Tatran Jablon TJN1201 C   51536                
 28 Tkác Jakub               OOB TJ Tatran Jablon TJN1001 C 4408036                
 29 Zoubek Stepán            OOB TJ Tatran Jablon TJNxxx1   4408038                
 30 Sasek Jakub              OOB TJ Lokomotiva Te LTP0801 C  232917                
 31 Jakoubek Jirí            TJ Stadion Novy Bor  STB0800 C   52909                
 32 Rázová Hana              Neregistrovaní       NNN9988   7410753                
 33 Nádvorník Jakub          Neregistrovaní       NNN9989   2067624                
 34 Vysoudil Tomás           Neregistrovaní       NNN9990      8481                
 35 Rázová Eliska            Neregistrovaní       NNN9991    232341                
 36 Vakant                                                                         
 37 Vakant                                                                         
 38 Vakant                                                                         
 39 Vakant                                                                         
 40 Vakant                                                                         
 41 Vakant                                                                         
 42 Vakant                                                                         
 43 Vakant                                                                         
 44 Vakant                                                                         
 45 Vakant                                                                         
 46 Vakant                                                                         
 47 Vakant                                                                         
 48 Vakant                                                                         
 49 Vakant                                                                         
 50 Vakant                                                                         
 
Startovka kategorie: P3          3.4km    0m 11k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Karpísková Gabriela      OOB TJ Lokomotiva Te LTP7351    232494                
  2 Karpísek Tomás           OOB TJ Lokomotiva Te LTP6807    420432                
  3 Svobodová Eva            neregistrovaní - Ust 4IX7050   7206541                
  4 Dolejsí Milos            TJ Stadion Novy Bor  STB6701 C   52907                
  5 Janík Tomás              SPONA Teplice        2NX6800   2067625                
  6 Sírlová Jarmila          OK Chrastava         CHA7851   2084447                
  7 Houda Vítezslav          OK Chrastava         CHA7300 C 2084449                
  8 Svorcová Lenka           OK Chrastava         CHA7550 C 2084436                
  9 Danková Irena            OK Chrastava         CHA7551 C 2070830                
 10 Sírl Kamil               OK Chrastava         CHA7303   2084448                
 11 Tomanicová Petra         OK Chrastava         CHA7651   2084446                
 12 Neradová Zuzana          OK Jiskra Novy Bor   BOR7950 C    8501                
 13 Votypková Zuzana         OK Jiskra Novy Bor   BOR7958 C    8514                
 14 Tymes Jan                OK Jiskra Novy Bor   BOR0106 C    8428                
 15 Koudelka Tomás           OK Jiskra Novy Bor   BOR7513 C    8415                
 16 Masek Petr               OK Jiskra Novy Bor   BOR6502 C    7765                
 17 Eichler Jan              KOB KAS              KAS9800     51381                
 18 Synková Sárka            OK Doksy             DOK7650 C 2056280                
 19 Lisková Hana             SOOB TJ Sokol Kralup KPY6650 C 2070850                
 20 Masková Lenka            TJ Stadion Novy Bor  STB7450     49985                
 21 Pekná Eva                SKOB Roudnice nad La ROU7550 C 2080840                
 22 Havláková Daniela        SKOB Roudnice nad La ROU7951 C   51434                
 23 Glöcknerová Anna         KOB Ustí nad Labem   KUL9950   2082937                
 24 Moravcová Ema            KOB Ustí nad Labem   KUL9951   2082933                
 25 Svagerová Pavla          SOK TJ Turnov        TUV8250     22305                
 26 Anezka Kyvírová          Neregistrovaní       NNN9992    416132                
 27 Kreibich Daniel          Neregistrovaní       NNN9993   2067626                
 28 Kreibichová Radka        Neregistrovaní       NNN9994   2067627                
 29 Pribyl Martin            KOB Decín            LDC9999                          
 30 Pribylová Klára          KOB Decín            LDC9998                          
 31 Skácelová Marie          Neregistrovaní       NNN9985   2067628                
 32 Vakant                                                                         
 33 Vakant                                                                         
 34 Vakant                                                                         
 35 Vakant                                                                         
 36 Vakant                                                                         
 37 Vakant                                                                         
 38 Vakant                                                                         
 39 Vakant                                                                         
 40 Vakant                                                                         
 41 Vakant                                                                         
 42 Vakant                                                                         
 43 Vakant                                                                         
 44 Vakant                                                                         
 45 Vakant                                                                         
 46 Vakant                                                                         
 47 Vakant                                                                         
 48 Vakant                                                                         
 49 Vakant                                                                         
 50 Vakant                                                                         
 
Startovka kategorie: T6          6.1km    0m 15k  
-----------------------------------------------------------------------------------
  1 Hosková Milada           neregistrovaní - Ust 4IX7250     52924                
  2 Grisa Tomás              neregistrovaní - Ust 4IX7600    232908                
  3 Verner Jan               neregistrovaní - Ust 4IX7500   2067629                
  4 Jirous Jirí              KOB TRETRA Praha     TAP7201 C  442867                
  5 Kutálek Jan              KOB TRETRA Praha     TAP8301 C  442878                
  6 Poláková Veronika        OK Chrastava         CHA8150 C    8186                
  7 Kostelník Jan            OOB TJ Tatran Jablon TJNxxx3   4408034                
  8 Mairich Vít              OOB TJ Tatran Jablon TJN7200 C 2059726                
  9 Míková Markéta           OOB TJ Tatran Jablon TJN7351 C  411593                
 10 Stembera Jan             OOB TJ Tatran Jablon TJN7513 C 7300183                
 11 Tereza Feixová           Neregistrovaní       NNN9995   2067630                
 12 Pavlína Marková          Neregistrovaní       NNN9996   2067631                
 13 Plesinger Zdenek         Neregistrovaní       NNN9997   2067632                
 14 Kreibichová Michaela     Neregistrovaní       NNN9998   2067633                
 15 Vakant                                                                         
 16 Vakant                                                                         
 17 Vakant                                                                         
 18 Vakant                                                                         
 19 Vakant                                                                         
 20 Vakant                                                                         
 21 Vakant                                                                         
 22 Vakant                                                                         
 23 Vakant                                                                         
 24 Vakant                                                                         
 25 Vakant                                                                         
 26 Vakant                                                                         
 27 Vakant                                                                         
 28 Vakant                                                                         
 29 Vakant                                                                         
 30 Vakant